חיפוש אחר שורשי המשפחה(וביחוד אלו החיים היום) של האדמו"ר מקוצק השני,דוד מורגנשטרן

Started by Haim Wartski, HaCohen on Monday, July 9, 2018
Problem with this page?

Participants:

Related Projects:

Showing 1-30 of 40 posts
7/9/2018 at 7:32 AM

שלום לכולם,
אני צאצא של דוד מורגנשטרן דרך פייבל שרגא ורבקה ווינגוט(מורגנשטרן).זקוק מאד לשני דברים:אני הנין של ביתם דישקה רייזמן,וכאשר סבא רבא שלי (זוסמן רייזמן) נפטר היא נישאה שנית לחיים ורדיגר.זקוק לשמות אחיה /אחיותיה של סבתא רבתא שלי,וכן שמות אחיה/אחיותיה של סבתי:טובה ציפורה wartski ,וכיצד אני יכול לאתר קרובי משפחה החיים היום?
תודה ענקית,לכל מי שיוכל לסייע לי
חיים ורצקי

7/9/2018 at 8:41 AM

ראה את הפרופיל הבא
The Rebbetzin Dyszka / Diszka Rajzman/Werdyger, Hy"d

אני יכול לאחד את העצים
רוני

7/9/2018 at 10:23 AM

שלום רב רון,
תודה רבה לך!!! אין לי שום בעיה באיחוד עצי המשפחה,ראיתי שלינדה היא אשתו של בן דודי דרגה 3,וכן,זכור לי מאבי ז"ל שיש לנו משפחה בשם גולדפינגר.מצויות בידי גם לא מעט תמונות,אינני יודע אם הן שייכות ל"שבט" מורגנשטרן,או למ"ש ורצקי(שהייתה משפחה מצומצמת יותר),אינני יודע מי יכול לסייע בידי?
האם אתה יכול לומר לי כיצד אני(שאני מתחיל בתחום חיפוש שורשים) יכול לאתר את השמות שביקשתי? וביחוד את הצאצאים החיים היום?
אני מעוניין לקשר בין כל הצאצאים החיים היום(מי שיהיה מעוניין בכך),ומכיוון שהבנתי שאנו רבים מאד,אז ביחוד את הצאצאים של פייבל שרגא ורבקה ויינגוט(מורגנשטרן,)שהנם,סבתא רבתא וסבא רבא של אבי ז"ל. תודה רבה!!!

7/10/2018 at 1:18 AM

חיים שלום
שאלה אחרת:
האם יש לך קשר למפחת ורטסקי בחיפה?

Private User
7/10/2018 at 1:39 AM

כיצד אני שורבבתי לחיפוש זה?
כל טוב
זהר

7/10/2018 at 2:11 AM

פרופ. זהר,
מצטער,אינני יודע כיצד שורבב שמך לחיפוש הזה,לא אני שירבבתי את שמך

Private User
7/10/2018 at 2:22 AM

בהצלחה לחיפושיך
זהר

7/10/2018 at 2:23 AM

אני רוצה להמליץ שתכתבו את הכל כאן גם באנגלית.אולי יש גם צאצאים שלא יודעים עברית? ודווקא אותם אתם מחפסים?
בהצלחה רבה

7/10/2018 at 3:08 AM

חיים
לגבי קרובי משפחה חיים אני מציע לך להתחיל לכתוב בפייסבוק לאנשים עם שמות משפחה שאתה מחפש
אולי יהיה לך מזל
בברכה
אבי דרוקר

7/10/2018 at 3:14 AM

תודה רבה לכולם,!!!אעלה פוסט גם באנגלית,אם כי ניסיתי בעבר,ולא ענו,רק אתמול,בגני ישראל,התחלתי לקבל תגובות.
מצויות בידי גם תמונות לא מעטות,אך אינני יודע לשייכן לאדם מסוים(אולי בכלל התמונות הנן מהצד השני:wartski)'האם ישנו מישהו/שהי שמתמצאים בזה?

7/10/2018 at 5:58 AM

אבי,תודה רבה,כך אני נוהג לעשות,אבל מבלי להגיד את שמותיהם(רובם מוכרים מאד בארץ),לא זכיתי למענה

7/10/2018 at 6:00 AM

ג"ודי,העליתי היום גם פוסט באנגלית כפי שהצעת.תודה רבה!

7/10/2018 at 6:02 AM

נאמר לי שמישהו מבני המשפחה בארה"ב כתב ספר על צאצאי דוד מורגנשטרן,בספר מוזכרים גם סבתי וסבי,והוא תורגם גם לעברית,אבל אי אפשר למצאו יותר בחנויות.האם מישהו יודע לתת לי פרטים אודות הספר?

7/11/2018 at 4:59 AM

גם לי לא ברור מדוע צורפתי לדיון הזה

7/11/2018 at 5:20 AM

שלום נורית,
מצטער,
לא אני צירפתי,אינני יודע אפילו כיצד מצרפים

Private User
7/11/2018 at 6:43 AM

Hi Haim,

You can simply do the DNA test via GENI/My Heritage / Ancestry and create a tree there, then by filtering by location/Surname etc. you will reach some of them and their trees.

( This is what I am doing...) You can also get a lot of information of ancestors via JewishGen.
Good luck
Etai

7/11/2018 at 7:05 AM

Etai,thank you

7/11/2018 at 7:48 AM

If you live in Israel you can't use he DNA test suggested above. For some reason DNA test are not working or not permitted in Israel.
But Geni is mainly in English so you have a better chance of replies using English.
ג'ני עובד בעיקר באנגלית
עדיף לך להציג שאלה באנגלית.
בקשר ב
לבדיקת די.אן.איי כנראה שזה לא מאושר בישראל. לא ברור למה.
אם תצטרך עזרה בג'ני יש כעשרה אוצרים
Curators
שדוברים עברית ומוכנים לעזור בכל בעיה בג'ני.
בברכה
רפי קורנפלד, רמת השרון
Geni Curator

7/11/2018 at 8:09 AM

רפי,תודה רבה,גם אני זכרתי שאי אפשר לבצע את הבדיקה בארץ,חשבתי שאני שוגה

Private User
7/24/2018 at 7:47 AM

שלום רב,
זו לא תשובה לשאלתכם. זו שאלה נוספת.
שמי רינה מורגנשטרן. שם בעלי רם מורגנשטרן. אנו יודעים שהשם מורגנשטרן מגיע/משויך לרבי מקוצק. גם אנו חפשנו את הקשר ולא מצאנו. אולי לא מספיק העמקנו. לחמי יצחק מורגנשטרן ז"ל היו 2 אחים ואחות. חיים ויעקב ורחל (כינויה רישה ושם משפחתה גליצנשטיין והיא נספתה בשואה). כולם אינם בחיים. מוצאם מעירה ולדיסלבוב, איזור לודג' פולין. שם האב של יצחק היה יששכר. האם יש קשר בין המשפחות שלנו?
בתודה מראש על תשובתכם, רינה. נייד: 0544-538539

נ.ב.

נפל לידי ספר בשם: "סנה בוער בקוצק" מאת מאיר אוריין, הוצאת ראובן מס, ירושלים, הוצאת מהדורה ראשונה 2006. יצאו עוד מהדורות מ2007-2012. אני מיידעת אתכם כי בספר, בעמוד 255 מוזכר רבי מנדל ששינה את שמו מהלפרין למורגנשטרן. בעמוד 259 מוזכר שמו של רבי משה ברוך מורגנשטרן נינו שנספה בשואה ומצוין כי היה אחרון הצאצאים לבית קוצק.
בעמוד 258-9 מוזכרים בניו, חתניו, נכדיו האדמו"רים, וניניו של של רבי מנדל מורגנשטרן.
מקוה שהאינפורמציה הזו תורמת במשהו.

7/24/2018 at 9:28 AM

תודה רבה לך!!!

7/24/2018 at 9:49 AM

רינה היקרה,
אנסה להסביר לך(מקווה מאד שהסברי יעזור לך):
ישנם אנשים עם שם משפחה מורגנשטרן אשר אינם שייכים לאדמו"ר מקוצק, יתכן שהם צאצאי אחיו.אני מכיר כזו אשר מחפשת אנשים בני משפחת מורגנשטרן אשר אינם שייכים לצאצאי הרמ"מ מקוצק-אם תחפצי בכך,אשמח לקשר ביניכן.
לגביי "אחרון הצאצאים של הרמ"מ" הכוונה היא,שחסידות קוצק התמזגה עם חסידות גור,ובכך למעשה חדלה להתקיים
אני מצאצאי הרמ"מ מקוצק כפי שתיארתי:דרך רבקה ויינגוט(מורגנשטרן),ביתו של דוד מורגנשטרן,האדמו"ר מקוצק השני.סבתא רבתא שלי,דישקה (לבית ויינגוט) רייזמן-ורדיגר הייתה ביתם של רבקה ושרגא ויינגוט,סבתי הינה גיטל פייגה ורצקי(לבית רייזמן),ומשם לאבי ז"ל ישראל ורצקי-ואליי,יכול להבטיח לך,שישנם צאצאים של הרמ"מ מקוצק החיים היום,את חלקם אני מכיר,חלקם אף ידוענים מאד.
את מוזמנת להיכנס לאתר שלי ב jeni.com המכיל רבים מבני מורגנשטרן,אולי זה יעזור לך.
מקווה מאד שעזרתי לך,אשמח מאד לבדוק האם השמות שכתבת הם אחיו של הרמ"מ,במידה וכן,אנו אכן קרובי משפחה בכל מקרה.

7/24/2018 at 10:05 AM

אגב פרט אחר מדהים שהתגלה לי בימים האחרונים הוא,שאנו מצאצאי האר"י הקדוש.כל ניסיונותיי לאמת/להפריך טענה זו,העלתה נכון להיום שהדבר אכן נכון.התכתבתי אתמול עם אשתו של בן דודי מארה"ב David Greenbaum שאף הוא נמנה כמובן על צאצאי הרמ"מ מקוצק,היא ערכה מחקר ארוך ומקיף על תולדות המשפחה,והיא ענתה שאני רק בתחילת המסע לחיפוש אחר שורשי המשפחה,היא כתבה לי שככל שאעמיק יותר בנושא,אגלה דברים מדהימים אודות המשפחה,אני מחכה בקוצר רוח למסע(בזמני החופשי הדל).
במידה ומישהו יכול לסייע לי במידע,אעריך ואוקיר זאת מאד
למיטב ידיעתי,נמצאים כאן אוצרים וחוקרי משפחות אשר יש בידם מידע רב ממני,
תודה רבה לכולם!!!

7/24/2018 at 10:48 AM

רינה,
בדקתי אחר בעלך,רם.לרם ולי ישנה קירבת משפחה רחוקה.בכל אופן הוא קרוב רחוק של הרמ"מ מקוצק השני,דוד מורגנשטרן,אם תחפצי בכך,אשמח לשלוח אלייך את החיבור בינינו.
בברכה,
חיים ורצקי

,

7/24/2018 at 3:40 PM

לבעלי יש אילן יוחסין שהוא מצאצאי התוספות יום טוב לא ניראה לי קשור לרבי מקוצק (האילן כתוב באנגלית)

7/24/2018 at 8:41 PM

לאה,שלום רב,
אינני חושב שישנה קירבה,אבל ככל שאני מעמיק יותר יותר בשורשי המשפחה,אני מגלה דברים מדהימים וכן את גודלה של המשפחה והסתעפויותיה,כך מי יודע,עוד אני עשוי לגלות קשר...

7/25/2018 at 12:00 AM

? גנוט
גם לך קירבה רחוקה: לאדמו"ר מקוצק:זה מה שjeni.com מראה ביחס אליי:? גנוט is your third cousin once removed's husband's aunt's husband's great grandson's wife's father.

7/26/2018 at 12:34 AM

? גנוט,
זה מה שכתוב,ביחס בינך לביני:? גנוט is your third cousin once removed's husband's aunt's husband's great grandson's wife's father.
אם תיתן לי את המייל שלך,אוכל לשלוח אליך את הטבלה,ואז תבין יותר.אבל שוב,מדובר על קרבה רחוקה

Private User
7/26/2018 at 4:49 AM

לחיים שלום.
אשמח לקבל מידע על קירבת המשפחה בינך לבין בעלי רם. תודה מראש
רינה

7/26/2018 at 7:53 AM

רינה שלום,
ראי את תשובתי בפרטי
חיים

Showing 1-30 of 40 posts

Create a free account or login to participate in this discussion