How are you related to Harri Vasar?

Connect to the World Family Tree to find out

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Harri Vasar

Also Known As: "Harry", "Wasar", "Watman", "Watmann", "Vatman", "Harri"
Birthdate:
Death: December 22, 1994 (68)
Place of Burial: Tallinna Metsakalmistu, V, TL, 20/13, kirstuplats
Immediate Family:

Son of Aleksander Leopold Vasar ← Vatmann and Ellen* Viuleida Vasar ← Vatmann
Husband of Private and Private
Ex-husband of Viivika Vasar
Father of Aarne Vasar; Kati Saara Vatmann; Private; Private and Lauri Vasar
Brother of Eevi-Maria Orgo; Helgi Romandi /Saltsberg; Silvi Ali; Asta Vasar ← Vatmann and Rein Vasar ← Vatmann

Occupation: Eesti laulja
Managed by: Private User
Last Updated:
view all 19

Immediate Family

About Harri Vasar

Harri Vasar oli eesti laulja, 1960-81 oli Estonia solist. Sai tuntuks lüüriliste laulude esitajana. 1962 asutas nukuteatri Marionett, kus töötas lavastaja, nukuvalmistaja ja dramaturgina.

Kuna seisuga 22.01.1940 kehtestatud eestistamise otsuses ega ka sellele enne 19.12.1939 eelnenud taotluses pole 13 aastane Harri kirjas (ei Vatmann ega Vasar nimega), siis järelikult polnud ta veel tol ajal Vatmann / Vasar pere liige ja/või kandis muid nimesid. Ehk siis suure tõenäosusega on tegu pärast 22.01.1940 toimunud lapsendamisega / adopteerimisega.

Punaarmees 06.02.1942 – 21.01.1945 (sai haavata 29.11.1944)
NB! Memento raamatutes pole! Vasar Harri Aleksander

Haud:

Harri Vasar sü 14.12.1926 su 22.12.1994 ma 30.12.1994

Harri Vasar (1926 - 1994) laulja

Sünd.14.12.1926 Tallinn

Surn. 22.12.1994 Tallinn

H V lapsepõlve kohta jutustas tema tütar kirjanik Kati Murutar et isa sattus 14-aastase poisina Teise maailmasõtta. Punaste poolele (Eesti laskurkorpusesse) nn polgu pojaks. H V sai ühes lahingus kõvasti põrutada ja teises kuuli kopsu. Hospidali arstid soovitasid tal kopsu ravida lauldes tuulutamisega. Siis selguski, et noormehel on ainulaadselt kaunis hääl. Nii temast laulja saigi. Peale sõda õppis 1946-52 (vaheaegadega) laulmist Tallinna Muusikakoolis Made Pätsi ja Jenny Siimoni juures. Laulis 1946-47 ER-i segakooris ja 1948-57 ENSV Rkl. Akadeemilises meeskooris, siin ka solistina populaarses RAM-I kvartetis. 1960-81 oli ESTONIA operetilaulja. 1962.a. asutas nukuteatri MARIONETT millises osales ise valmistades nukke, kirjutades ja lavastades näidendeid. Selle kohta räägib tütar KM et isa (HV) oli nii tagasihoidlik inimene, et vaatamata oma erakordsele häälele ja lavalisele sarmile ei laulnud end Estonia teatri garderoobikaaslase Georg Otsa kombel ei läände ega itta ega saanud omanimelist planeeti. Tema rajas enda ümber hoopis muinasjutumaailma. Meisterdas fantastilisi marionettnukke, kirjutas nendega esitamiseks näidendeid - nagu ka iseenda lauldavatele romanssidele eestikeelseid sõnu - ning viis teisedki inimesed trööstitust tegelikkusest ära unelmatemaale.

Olulisemaid operetiosi: Kote KETO ja KOTE, Tony WEST SIDE´LUGU, Freddy MINU VEETLEV LEEDI, Mees KIRI NÕUDMISENI, krahv Zedlau VIINI VERI, Metsik Herman ROSE-MARIE-s jt.

HV oli ka väga populaarne lüüriliste laulude esitaja, alati olid oodatud tema esituses KUUPAISTESERENAAD, SA, MU PÄIKE, LAUL PINOCCHIOST, LAUL KULDVÕTMEKESEST, PRINTSI LAUL filmist LUMIVALGEKE JA SEITSE PÖIALPOISSI, Schubert´i SERENAAD jt.

view all 12

Harri Vasar's Timeline

1926
December 14, 1926
1949
October 18, 1949
Tallinn, Harjumaa
1970
October 17, 1970
1994
December 22, 1994
Age 68
December 30, 1994
Age 68
Tallinna Metsakalmistu, V, TL, 20/13, kirstuplats